Jak zpevnit a vyrovnat částečně degradovanou nebo popraskanou omítku?
PROBLÉM: zpevnění degradované a popraskané omítky
U budov postavených v 60./70. letech 20. století často vzniká problém s obnovou omítek, které jsou ještě v dobrém stavu, dobře ukotvené k podkladu, odolné, ale s přítomností roztroušených mikrotrhlin a/nebo jakýchkoli drobných trhlin.
ŘEŠENÍ: Vyhlazení
- Odstraňte všechny poškozené nebo odlupující se části omítky.
- Celou fasádu očistěte od odlupující se nebo odlupující se barvy kartáčem nebo oškrábejte.
- Všechny povrchy důkladně omyjte proudem vody, abyste odstranili veškeré zbytky nečistot nebo prachu.
- Části omítky, které již byly vybourány, musí být znovu omítnuty středně rychle tuhnoucí maltou PAULINPLASTER K638 s nízkým modulem, která zabraňuje smršťování, po předchozím natření základním nátěrem na omítky PAULINSANA RINZAFFO F750.
- Po zaschnutí opravy zkonsolidujte všechny povrchy vysoce penetračním konsolidačním nátěrem ISOMUR na bázi rozpouštědel.
- Naneste stavební dokončovací stěrkový nátěr LAMPOCIVIL R632 složený z modifikovaných hydraulických pojiv, polymerů a křemičitého kameniva ve dvou vrstvách s průměrnou spotřebou 3-3,5 Kg/m2. Uvnitř stěrkové vrstvy zapravte sklovláknitou síťovinu (perlinku) s přesahem nejméně 10 cm.
- Celý cyklus lze dokončit všemi hladkými a hrubými povrchovými úpravami na bázi akrylátových pryskyřic, silikonu (SILOX 150, NANOTECH SILOX, SANO FINISH) nebo silikátu (SILK COAT, MINERAL FINISH).